766 posts
  • Bought between 1 and 9 items
  • Grew a moustache for the Envato Movember competition
  • Referred between 10 and 49 users
  • Exclusive Author
  • Europe
  • Has been a member for 2-3 years
  • Sold between 10 000 and 50 000 dollars
petrenj says

5755 posts
  • Exclusive Author
  • Author had a File in an Envato Bundle
  • Elite Author
  • Has been a member for 5-6 years
  • Sold between 100 000 and 250 000 dollars
  • Repeatedly Helped protect Envato Marketplaces against copyright violations
  • India
+3 more
VF says

- 2 litres of Standardized milk costs slightly above 1 USD here

- I pay 1 USD for every 400Mb download here

Conclusion: 400MB data = 2 Litres of Milk :P

138 posts
  • Europe
  • Sold between 10 000 and 50 000 dollars
  • Most Wanted Bounty Winner
  • Envato Studio (Microlancer) Beta Tester
  • Bought between 10 and 49 items
  • Exclusive Author
  • Has been a member for 3-4 years
  • Referred between 10 and 49 users
x4er0 says

~0,7l gasoline or

7178 posts
  • Exclusive Author
  • Has been a member for 5-6 years
  • Sold between 10 000 and 50 000 dollars
  • Envato Studio (Microlancer) Beta Tester
  • Beta Tester
  • Repeatedly Helped protect Envato Marketplaces against copyright violations
  • Author had a Free File of the Month
  • Bought between 50 and 99 items
  • Referred between 10 and 49 users
+1 more
doru says

pretty much everything I could buy is not worth it.

for example, I could get some beer but the quality is horrible. milk the same. I think there is some sort of milk for 1$ but if you want something that taste like milk and in theory is milk then you need 2.56$ for one bottle.

5755 posts
  • Exclusive Author
  • Author had a File in an Envato Bundle
  • Elite Author
  • Has been a member for 5-6 years
  • Sold between 100 000 and 250 000 dollars
  • Repeatedly Helped protect Envato Marketplaces against copyright violations
  • India
+3 more
VF says

pretty much everything I could buy is not worth it. for example, I could get some beer but the quality is horrible. milk the same. I think there is some sort of milk for 1$ but if you want something that taste like milk and in theory is milk then you need 2.56$ for one bottle.

How much is Rico? ;)

2098 posts
  • Has been a member for 5-6 years
  • Exclusive Author
  • Author had a Free File of the Month
  • Bought between 100 and 499 items
  • Referred between 10 and 49 users
  • Sold between 1 000 and 5 000 dollars
Graphic-Studio says

1 PKG:

\\

7178 posts
  • Exclusive Author
  • Has been a member for 5-6 years
  • Sold between 10 000 and 50 000 dollars
  • Envato Studio (Microlancer) Beta Tester
  • Beta Tester
  • Repeatedly Helped protect Envato Marketplaces against copyright violations
  • Author had a Free File of the Month
  • Bought between 50 and 99 items
  • Referred between 10 and 49 users
+1 more
doru says


pretty much everything I could buy is not worth it. for example, I could get some beer but the quality is horrible. milk the same. I think there is some sort of milk for 1$ but if you want something that taste like milk and in theory is milk then you need 2.56$ for one bottle.
How much is Rico? ;)

priceless :D

(but this type of birds don’t cost much :) couple of dollars maximum)

1083 posts
  • Sold between 10 000 and 50 000 dollars
  • Has been a member for 2-3 years
  • Referred between 100 and 199 users
  • Bought between 10 and 49 items
  • Exclusive Author
  • Europe
TanyDi says

At this moment I can buy with $1 > 1 Liter of fresh milk or > 1 1/2 bread or > 6 eggs or > 2 fresh green lettuces….not much.

43 posts
  • Exclusive Author
  • Belgium
  • Has been a member for 3-4 years
  • Sold between 1 000 and 5 000 dollars
  • Bought between 1 and 9 items
  • Referred between 1 and 9 users
rakinjakk says

One for you and one for me

152 posts
  • Referred between 10 and 49 users
  • Bought between 10 and 49 items
  • Asia/Pacific Region
  • Author had a Free File of the Month
  • Sold between 10 000 and 50 000 dollars
  • Has been a member for 2-3 years
  • Exclusive Author
huykhong says

1 “Pho” for breakfast

or 1 baked meatloaf

or 0,7l of gasoline or ~ 200Mb data

by
by
by
by
by
by