156 posts
  • Bought between 10 and 49 items
  • Exclusive Author
  • Has been a member for 1-2 years
  • Referred between 1 and 9 users
  • Sold between 1 000 and 5 000 dollars
feydesign says

Rujak manga Mix Yummy… :D

308 posts
  • Bought between 10 and 49 items
  • Exclusive Author
  • Has been a member for 3-4 years
  • Portugal
DunKz says

The same :(

49 posts
  • Bought between 1 and 9 items
  • Exclusive Author
  • Has been a member for 1-2 years
  • Korea, Republic of
  • Sold between 1 and 100 dollars
Phantomore says

How the heck do you guys get a milk and stuff with 1$?

1252 posts
  • Bought between 1 and 9 items
  • Elite Author
  • Envato Studio (Microlancer) Beta Tester
  • Exclusive Author
  • Has been a member for 2-3 years
  • Most Wanted Bounty Winner
  • Referred between 200 and 499 users
+3 more
Pricop says

How the heck do you guys get a milk and stuff with 1$?

Here with $1 you can get 1lt of the cheapest milk on the market.

445 posts
  • Bought between 1 and 9 items
  • Sold between 100 and 1 000 dollars
  • Europe
  • Exclusive Author
  • Has been a member for 0-1 years
lemega says

236 posts Marketplace Developer
  • Envato Staff
  • Envato Developer
  • New Zealand
  • Has been a member for 2-3 years
  • Bought between 1 and 9 items
madlep Dev says

I honestly can’t think of a single thing in Melbourne, Australia that can be purchased for $1.

Probably a couple of pieces of candy, or a 1/3 of a can of coca-cola. Bread and milk are like $4 each for a loaf/bottle.

It’s stupid expensive living here :(

108 posts
  • Most Wanted Bounty Winner
  • Won a Competition
  • Grew a moustache for the Envato Movember competition
  • Author had a File in an Envato Bundle
  • Referred between 1 and 9 users
  • Has been a member for 2-3 years
  • Exclusive Author
  • Asia/Pacific Region
  • Sold between 10 000 and 50 000 dollars
nutzumi says

This, lol and probably one regular meal.



I honestly can’t think of a single thing in Melbourne, Australia that can be purchased for $1.

Probably a couple of pieces of candy, or a 1/3 of a can of coca-cola. Bread and milk are like $4 each for a loaf/bottle.

It’s stupid expensive living here :(

+1 , I’ve been there once, living for a month. I remember that I purchased 1 bag of Lays from vending machine cost about $2 (it was 8-9 years ago). $2 can buy 2 bags of Lays in my country. :delicious:

443 posts
  • Author had a File in an Envato Bundle
  • Sold between 10 000 and 50 000 dollars
  • Has been a member for 2-3 years
  • Latvia
  • Bought between 10 and 49 items
  • Referred between 10 and 49 users
Depard says

We should post a thing which costs 1$ and then average income in Your country. That will be more interesting.

4317 posts ThemeForest Reviewer
  • Envato Staff
  • Reviewer
  • Community Moderator
  • Repeatedly Helped protect Envato Marketplaces against copyright violations
  • Venezuela
  • Has been a member for 5-6 years
  • Envato Studio (Microlancer) Beta Tester
  • Sold between 10 000 and 50 000 dollars
  • Exclusive Author
+9 more
Ivor Reviewer says

20 full tanks of gas for my car, that’s in avg 20 weeks worth of gas.

5391 posts
  • Australia
  • Bought between 100 and 499 items
  • Envato Studio (Microlancer) Beta Tester
  • Exclusive Author
  • Has been a member for 4-5 years
  • Interviewed on the Envato Notes blog
  • Referred between 1 and 9 users
  • Sold between 1 000 and 5 000 dollars
Australia says

20 full tanks of gas for my car, that’s in avg 20 weeks worth of gas.

What ?

You couldnt even refill a cigarette lighter for $1 in Australia

by
by
by
by
by
by